E-Mail Göndererek de
Soru Sorabilir, Sipariş Verebilirsiniz
info@beslenmeofisi.com
İyi Beslen İyi Yaşa
Günümüzde, ortalama yaşam süresi eskiye nazaran çok daha uzun, bununla birlikte sağlıklı ve daha uzun yaşamakla ilgili beklentilerimiz daha yüksek. Yaşlanmanın doğal bir süreç olduğunu reddediyor, daha sağlıklı, daha genç ve daha formda olmak için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Üstelik sağlıklı olmak bize yetmiyor genç görünüp, muhteşem hissetmek istiyoruz.

Yıllar içinde fiziksel görümümüzün zamanla bozulacağını kabul etmeyi öğrendik. Oysa bilim bize tükettiğimiz gıdaların içerden ve dışardan yaşlanmayı frenlediğini gösteriyor.

Uzun yaşamanın sağlıklı beslenmeden geçtiğini hepimiz kabul ettik. Bunun genç kalmak ,genç görünmek için çok önemli olduğunun farkındayız. İyi yemekler yemek , yaşamın büyük hazlarından biridir. Bu gün sağlıklı beslenmeye başarsak sonraki yaşlarda karşılaşacağımız görme bozuklukları, arterit, kalp hastalıkları, cilt kırışıklıkları, cildin elastikiyetini kaybetmesi gibi muhtemel rahatsızlıkların önüne geçmiş oluruz.

Sağlıklı belenmek için tamamen katkısız ürünleri tercih etmek çok ölmelidir. Meyveler sebzeler, kuruyemiş çeşitleri, çekirdek türleri,, tahıllar, et, balık, yumurta, süt ürünleri şifalı bitkiler, baharatlar ve bol miktarda suyla beslenme şeklimizi düzenlersek tamamı sağlıklı besinlerden oluşan bir diyetle yaşam kalitemizi artırmayı başarırız. Bu besinler sağlıklı olabilmemiz gereken her şeyi vücudumuza taşır daha gen görünmemizi formda olmamızı sağlar.

Özelikle meyveler sebzeler serbest radikallerle savaşan, güçlü antioksidanlardır. Kırışıklıklar gibi yaşlılığın görünür etkileri serbest radikaller neden olur. Ayrıca gözle göremediğimiz, kalp ve göz sağlığı kötüye gitmesinde , hücre duvarlarına zarar veren, son derce reaktif olan moleküller, hücreler içindeki genetik materyaller yine bu serbest radikaller sorumludur.

Hızlı akan günlük yaşamın içinde doğal bir şekilde meydana gelen serbest radikallerden kaçınmak hayli zordur. Örneğin, sigara dumanı, hava kirliliği aşırı güneş ışığına maruz kalmak, serbest radikalliklerin oluşmasını hızlandırır. Zengin bir sebze ve meyve beslenmesi serbest radikallerin oluşmasına ve verebilecekleri zararlara karşı güçlü bir koruma sağlar.

UZUN SÜRE TOK KALMAYI NASIL BAŞARABİLİRİM?

Acıktıran besinle şekerli yiyecekler ve unlu besinlerdir. Çabucak kana karışır ve kan şekerimizin hızlı yükseltip ve hızlı düşürdüğü için çabucak acıkırız. O yüzden iştah kapatan besinlerde şekerli ve unlu olmayan bitkisel ve proteinli yiyeceklerdir. Sebzeler meyveler et, balık tavuk yumurta gibi yiyecekler kan şekerimiz dengede tutar ve sindirilmesi uzun sürdüğü için uzun süreli tok tutar. Tatlı gibi kek, pasta gibi hamurlu yiyecekleri, yediğimizde yada tek başına bir meyve yediğimizde, bir –iki saat sonra elimiz ayağımız titremeye başlar acıkma hissederiz. Normalden daha fazla yiyebiliriz. O yüzden karbonhidrat protein ve kan şekeri dengesi çok önemlidir. Eğer tatlı bir şey yedi isek, ya tok karınla yemeliyiz yada mesela bir dilim kekin yanına bir bardak süt içerek çabucak kana karışıp yağ olarak depolanması önlenebilir. hem de uzun süre tok hissedilebilir.

HERBALIFE İLE YENİ BAŞLANGIÇLAR

Herbalife ’ı ve Herbalife denilince akla gelebilecek olumlu ya da olumsuz soru ve cevapları bulacağınız bir yazı olacak.

Herbalife nedir?
Herbalife bir titan mı?
Herbalife zararlı mı?
Herbalife Ürünleri öldürür mü?
Herbalife ürünlerini kullanmalı mıyım?
Herbalife ürünleri sağlıklı mı?
Herbalife bağımlılık yapar mı?
Herbalife yaşam mıdır?
Herbalife ile çalışmalı mıyım?
Herbalife ile yeni başlangıçlar arasında ne bağlantı vardır?


HERBALIFE NEDİR?
Doğal yaşam, bitkisel yaşam anlamına gelir kelime anlamı olarak. Bir dünya markası olarak HERBALIFE LTD. ŞTİ. Uluslar arası alanda faaliyet gösteren 1980 yılında kurulmuş global bir beslenme ve kişisel bakım şirketidir.


HERBALIFE BIR TİTANMI?
Herbalife ile titan arasında nasıl bir bağlantı kuruluyor emin olun şu zamana kadar anlamış değiliz. Kıyas bile yapmaya gerek yok.

HERBALIFE ZARARLI MI?

Herbalife kesinlikle bir ilaç değildir. Herhangi bir kimyasal içermez. Bu yüzden Herbalife ne sizin için ne de aileniz için zararlı değildir.

HERBALIFE ÖLDÜRÜR MÜ?

Herbalife ürünleri bitkisel ek gıda takviyeleridir. Her yemek yiyen insanın öldüğü gibi ürün yiyenlerde elbet bir gün ölecek. Ama eceli geldiğinde.

HERBALIFE ÜRÜNLERİ KULLANMALI MIYIM?

Dünyada 70 milyondan fazla şirkete kayıtlı insan kullanmış kullanmaya devam ediyor. Hasta olmadan sağlığı, yaşlanmadan gençliği korumak. Temel felsefemiz bu. Çok genç ve dinç hissediyoruz.

HERBALIFE ÜRÜNLERİ SAĞLIKLI MI?

Genelde bu soruyu soranlar ellerinde sigara paketi ve her türlü asitli içecekten kaçmayan, su içme alışkanlığı olmayan daha doğrusu çok da kendine ve sağlığına dikkat etmeyen insanlardır. 1980 yılı,75 ülke referansı, 70 milyonu aşkın müşterisi, Nobel tıp ödülü almış kişinin de aralarında bulunduğu tıp ordusu vs. o kadar çok referansları var ki vs…

HERBALIFE ÜRÜNLERİ BAĞIMLILIK YAPAR MI?

Hazır çorba kadar, makarna kadar, dondurma kadar, fasulye kadar, salatalık kadar, yani aklınıza gelebilecek sağlıklı bildiğimiz gıdalar kadar bağımlılık yapar. İnsanlar sevdikleri ve sağlıklı beslenmek istedikleri sürece kullanabilecekleri alternatif bitkisel yemekler. Çünkü şimdilik 76 ülkenin bakanlığı tarafından gıda onayı almıştır. İçinde bağımlılık yapacak hiçbir madde içermez.

HERBALIFE BİR YAŞAM MIDIR?

Herkes için olmasa da bizler için bir yaşam biçimidir. Ürünler ile amaç kendini iyi hissetme, sağlıklı olma, ideal kiloda olma, genç görünme tüm bunları kim istemez ki. İş fırsatı ile de sunduğu zenginlik sayesinde özgürce yaşamak, dünyayı gezmek, sıkı dostluklar, eğlence, iyi evlerde oturma, iyi arabalara binmek, kaliteli giyinmek, ailenle çalışma olanağı, ailene vakit ayırma, kendini ve başkalarını sevme ve en önemlisi başkalarına yardım etmek. Vs… Yaşamdan başka ne ister ki insan.

BESLENME, FİZİKSEL AKTİVİTE VE SAĞLIK HAKKINDAKİ KÜRESEL STRATEJİ

“Sağlıklı beslenme ile düzenli ve yeterli fiziksel aktivite, yaşamın tüm evrelerinde sağlıklı olmak ve bunu devam ettirmenin en büyük etmenleridir”.

Sağlıksız beslenme ve fiziksel hareketsizlik, halk sağlığı alanında en önemli zorluklar arasında yer alan aşarı kilo ve obezitede artışa yol açmaktadır. “dünya sağlık örgütü (WHO) 2015 yılında, yaklaşık 2.3 milyar yetişkinin fazla kilolu olacağı ve 700 milyondan fazla kişininde obez olacağı öngörüsünde bulunmaktadır”

WHO ya göre “obezite ve aşırı kilonun temel nedeni alınan kalori ile harcanan kalori arasında enerji dengesizliğidir. Aşırı kilo ve obezitede küresel bazda görülen artış, aşağıda belirtilenler de dahil olmak üzere bir dizi nedenden kaynaklanmaktadır.

Beslenme alışkanlığında yağ ve şeker yönünden zengin ancak vitamin, mineral ve diğer mikro-besinler yönünden fakir içerikli yüksek enerjili gıdaların daha fazla tüketilmesi yönünde dünyadaki eğilim; ve

Pek çok iş türünün giderek daha fazla oturularak yapılması, ulaşım biçimlerini değişmesi ve artan kentleşme nedeni ile daha az fiziksel aktivite yapılması yönündeki eğilim

Dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülke kendi ulusal sağlık politikalarımda WHO stratejisine yer vermektedir.

Dengeli Beslenmek

Dengeli beslenme için birkaç tavsiyede bulucucağız. Lütfen not alın ve uygulayın hemen sonuç alacağınız göreceksiniz.

Kısa vadede kilo kontrol gerçekleştiremiyorsanız üzülmeyin . kilo kontrolü uzun vade olması daha faydalıdır. Çünkü uzun vadede yaptığınız kilo kontrol beslenme alışkanlığınızı değiştirecek eski beslenme alışkanlığınızdan uzaklaştıracaktır. Bir şey alırken gerçekten buna ihtiyacım var mı diye düşünü. Bir kere daha kendinize sorun buna gerçekten ihtiyacım var mı diye sorun. Tatlı ,bisküvi, abur cubur tazı şeyler yemeden önce hemen kendinize sorun buna ihtiyacım var mı?

Alış verişi tok karınla çıkan. Temel ve gerekli ihtiyaçlarınız yazın.

Daha hareketli bir hayata karar verin uzun olmasa da her gün yürüyüşe çıkın. Eğer yürüyüş şansı yoksa. Arabanızı uzak mesafede park edin kendiniz için yürüme mesafesi bırakın.

Bir gün yediklerinizi yazın. Neler hissettiğinizi yazın. Ruh hailiniz ve aldığınız besinleri yazın.

Neden kilo vermek istediğiniz yazın sık gördüğünüz bir yere asın. Kilo kontrolden sıkıldığınız anda eski resimleriniz göz atın ve kendinizi ideal kilonuzda hayal edin. İdeal kiloda şık ve hareketli olma halinizi gözünüzün önüne getirin.

Geçmişi değiştirme şansınız sıfır. Geleceği kesinlikle değiştirebilirsiniz.

Eğer istemediğiniz halde bilinçsizce yemek yiyorsanız. Lokmaları yavaş, yavaş çiğneyerek, sindire, sindire, Hissederek yiyin. Yemek yeme süresini uzatın. Beyin doymayı geç algıladığı için yavaş, yavaş yediğinizde aşırı yemek yemeden doyduğunuzu hissedeceksiniz.

Hiçbir yiyecek sizin kendinizi ideal kilonuzda hissetmenizden daha lezzetli olamaz.

Sihirli soru şu bunu ihtiyacım var mı? bunu gerçekten yemeli miyim?

Yemek yeme ihtiyacınız yoksa yemek yeme ortamlarına girmeyin.

Bir davet veya partiye gidiyorsanız ne yiyeceğinizi önceden planlayın.

Açık büfe gibi bir durumla karşı karşıya kalırsanız. Hemen salata bölümüne gidin bol miktarda salata alın. İkinci gittiğinizde pek de canınız bir şey istemediğini fark edeceksiniz.

Porsiyonlarınızı her zaman küçük tutun. Yemek den önce bir bardak su için.

Lokmalarınız küçük tutun. Düşünerek yiyin. Tat alarak yiyin.

Her yemekten sonra dişinizi fırçalayın. Temizlik hissi sizin acıkmanızı geciktirecektir.
Etiketler : herbalife, herbalife ürünleri